EXEX

Via Ferrata: Noční výstup na Pastýřskou stěnu v Děčíně

Informace o kurzu / pobytu

„Úžasné věci v životě jsou věci, které děláte, nikoli věci, které máte.“

Reinhold Messner

Chcete vyzkoušet netradiční zážitek a vystoupit ve tmě pouze za svitu čelovky po skále?  Zkuste s eXeX zdolat zajištěnou cestu – Via Ferratu, v Děčíně na Pastýřské stěně, trochu jinak než obvykle.

Na začátku

Domluvíme si místo srazu. Seznámíme se s výzbrojí a dostaneme se pod začátek cest. Teoretickou i praktickou instruktáž provedeme na začátku pod stěnou. Všechny důležité vědomosti jak si nasadit celotělový sedací úvazek, ke kterému připevníme tlumič pádu s karabinami na pružných smyčkách, jak správně usadit helmu a kde je záchranná karabina se dozvíte a vyzkoušíte -jen rychlé zopakování k tomu přidáme zkoušku čelovky, zda správně svítí.  Informace co k čemu slouží, jak se používá bude pro vás po zopakování samozřejmostí.  Via Ferratu v noci by měli zkusit ti, kteří mají základní kurz za sebou.

V průběhu

Po úsecích zdoláme po úsecích cestu, po celou dobu se vám instruktor věnuje a kontroluje zda je vše ok. Upozorňuje vás na momenty, které by mohly být nebezpečné v chování i na skále. V případě nouze instruktor přileze k vám a pomůže s řešením dané situace. Vše probíhá na principu zážitkové pedagogiky. V nesnázích instruktor poskytne fyzickou i psychologickou pomoc. Společně dolezeme na vrchol Pastýřské stěny a sejdeme po turistické cestě dolů celou dobu za svitu čelovek. Po celou dobu v bezpečných okamžicích vám instruktor udělá na památku fotografie.

Na konci

Ohlédneme se za výstupem a rozebereme okamžiky, které pro vás byly stěžejní, pomocí zpětné vazby, se k místům, kde jste si nebyli jistí, vrátíme. Rozebereme to při sestupu a kromě toho vás čeká mnoho neopakovatelných zážitků. Tyto zkušenosti se vám mohou hodit pokud by vás chytla tma v delších výstupech např. Alpách. Předáme si informace o fotografiích a dalších kurzech. Společně sejdeme k původnímu místu setkání.

Počasí

V případě hrozícího špatného počasí, dávám vědět večer před kurzem a poslední rozhodnutí zda kurz proběhne sděluji navečer v den konání kurzu. Řídíme se podle pravidel lezení na pískovcových skalách.

Potřebné vybavení (výzbroj), které budete mít k dispozici:

Celotělový úvazek

Ferattový set – tlumič pádu, smyčky, ferratové zesílené karabiny, záchranná karabina

Helma

Čelovka

Rukavice z hygienických důvodů nepůjčujeme.


Vybavení (výzbroj), které můžete koupit:

Celotělový úvazek (Ronda – Rock Empire)

Ferratový set (Dynatwist – Rock Empire)

Helma (podle nabídky Mammut, Petzl, a jiné firmy)

Rukavice (Poledník, Rock Empire)

Na dotaz na info@exex.cz vám pošleme cenovou nabídku od eXeX.


Výstroj na sebe s sebou:

Vezměte si podle počasí teplo x zima pohodlné věci.  V teple lepší kalhoty pod kolena kvůli odření kolen. Na nohy pevnější boty, ale zase ne moc pevnou podrážku, ať máte větší cit s používáním stupů na skále. Rukavice je to šetrnější na ruce, při držení kovového lana a kovového žebříku.


Jednotlivce, zařadíme do skupiny, kde potkáte mnoho nových přátel.

Kurz je vhodný i pro děti (nebo po domluvě).

Pár zodpovězených otázek od Vás:

„Může dítě absolvovat kurz i bez nás“

Dítě může absolvovat kurz i bez Vaší přítomnosti. Je v blízkosti instruktora, pod jehož dohledem výstup absolvuje.

„Nenudí vás chodit dokola stále ty samé cesty?“

Pokaždé je to jiné, protože každá skupina, každý človíček je jiný a pokaždé se těším na novou skupinu, která je natěšená užít si nové zážitky. Nabíjí mě to!

Via Ferrata kurz (Děčín)Cena
Tříhodinový/ 1 osobu 2200 Kč
Tříhodinový / 2 osoby 2600 Kč
Tříhodinový / 3 osoby 3000 Kč
Tříhodinový / 4 osoby – úžasná nabídka !!! 2900 Kč

normálně 3400,-

Místo setkání na parkovišti v Děčíně (mapy.cz):

Místo setkání na parkovišti v Děčíně (googlemaps.cz):


The best terms

Nejlepší termíny na Via Ferraty jsou ve všední dny. Pokud máte volno ve všední den, napište nám na info@exex.cz, pokusíme se vám ve všedním dnu přizpůsobit. Děkujeme

Vypsané termíny

Prozatím není vypsaný termín. Máte o tento kurz zájem? Kontaktujte nás.

Rezervujte se včas

Nejsou k dispozici žádné termíny