EXEX

Via Ferrata: Lezení po Via Ferratách v Českém Švýcarsku

Informace o kurzu / pobytu

„Úžasné věci v životě jsou věci, které děláte, nikoli věci, které máte.“

Reinhold Messner

Turistiku jste již vyzkoušeli? Chcete zkusit něco akčnějšího, lákají vás výšky a netroufáte si na lezení po skále? Zkuste s eXeX zdolat zajištěnou cestu – Via Ferratu, v Českém Švýcarsku, která je pískovcová a nabízí krásné výhledy.

Na začátku

Domluvíme si místo srazu. Seznámíme se s výzbrojí a dostaneme se pod začátek cest. Teoretickou i praktickou instruktáž provedeme na začátku pod stěnou. Všechny důležité vědomosti jak si nasadit celotělový sedací úvazek, ke kterému připevníme tlumič pádu s karabinami na pružných smyčkách, jak správně usadit helmu a kde je záchranná karabina se dozvíte a vyzkoušíte. Informace co k čemu slouží, jak se používá bude pro vás po školení samozřejmostí.  Jak se správně pohybovat na zajištěných cestách a bezpečnost probereme opravdu důkladně. Via Ferratu si užijí začátečníci i pokročilí. Není nutné mít předchozí zkušenosti se zajištěnými cestami.

V průběhu

Po úsecích zdoláme nástrahy cesty, po celou dobu se vám instruktor věnuje a upřesňuje vaše pohyby a používání výzbroje. Upozorňuje vás na momenty, které by mohly být nebezpečné v chování i na skále. V případě nouze instruktor přileze k vám a pomůže s řešením dané situace. Vše probíhá na principu zážitkové pedagogiky. Poskytne fyzickou i psychologickou pomoc a bezpečně vás dovede až na vrchol. Po celou dobu v bezpečných okamžicích vám instruktor udělá na památku fotografie.

Na konci

Ohlédneme se za výstupem a rozebereme okamžiky, které pro vás byly stěžejní, pomocí zpětné vazby, se k místům, kde jste si nebyli jistí, vrátíme.  Cestou i na vrcholu vás čeká mnoho krásných výhledů na údolí a okolí. Předáme si informace o fotografiích a dalších kurzech. Po zdolání vrcholu se vrátíme k místu setkání.

Potřebné vybavení (výzbroj), které budete mít k dispozici:

Celotělový úvazek

Ferattový set – tlumič pádu, smyčky, ferratové zesílené karabiny, záchranná karabina

Helma

Rukavice z hygienických důvodů nepůjčujeme.


Vybavení (výzbroj), které můžete koupit:

Celotělový úvazek (Ronda – Rock Empire)

Ferratový set (Dynatwist – Rock Empire)

Helma (podle nabídky Mammut, Petzl, a jiné firmy)

Rukavice (Poledník, Rock Empire)

Na dotaz na info@exex.cz vám pošleme cenovou nabídku od eXeX.


Výstroj na sebe s sebou:

Vezměte si podle počasí teplo x zima pohodlné věci.  V teple lepší kalhoty pod kolena kvůli odření kolen. Na nohy pevnější boty, ale zase ne moc pevnou podrážku, ať máte větší cit s používáním stupů na skále. Rukavice je to šetrnější na ruce, při držení kovového lana a kovového žebříku.


Jednotlivce, zařadíme do skupiny, kde potkáte mnoho nových přátel.

Kurz je vhodný i pro děti od 8 let (nebo po domluvě).

Pár zodpovězených otázek od Vás:

„Může dítě absolvovat kurz i bez nás“

Dítě může absolvovat kurz i bez Vaší přítomnosti. Je v blízkosti instruktora, pod jehož dohledem výstup absolvuje.

„Nenudí vás chodit dokola stále ty samé cesty?“

Pokaždé je to jiné, protože každá skupina, každý človíček je jiný a pokaždé se těším na novou skupinu, která je natěšená užít si nové zážitky. Nabíjí mě to!

Via Ferrata kurz (České Švýcarsko, Semily, Děčína, Vaňov a jiné lok.)Cena
Celodenní / 1 osobu  1350 Kč
Celodenní / 2 osoby  2500 Kč
Celodenní / 3 osoby  3700 Kč
Celodenní / 4 osoby  4900 Kč

Místo setkání na parkovišti(mapy.cz):

Místo setkání na parkovišti(googlemaps.cz):

PROSÍM NĚKDY DOCHÁZÍ K VÝPADKŮM REZERVACÍ, HLAVNĚ PŘI SOUBĚHU ZÁPISU NA STEJNÝ TERMÍN, POKUD VÁM NEPŘIJDE POTVRZENÍ, NEDĚLEJTE NOVOU REZERVACI – PŘEPOŠLETE NA INFO@EXEX.CZ (DOCHÁZÍ K FALEŠNÝM REZERVACÍM) NEBO I SE VÁM NEOZVE INSTRUKTOR VEČER PŘED KURZEM, TAK NAPIŠTE NA INFO@EXEX.CZ. POKUD NENAJDETE TERMÍN, NAPIŠTE PÁR TERMÍNŮ, KTERÉ SE VÁM HODÍ TAKÉ NA INFO@EXEX.CZ, DOSTANE SE TO K PRŮVODCI CO TAM LIDI VODÍ A DOMLUVÍ SE S VÁMI.

 

Vypsané termíny

So 03.08.2024 07:00 - So 03.08.2024 12:00
Českě Švýcarsko
Obsazeno
Rezervace již není možná

Rezervujte se včas

Nejsou k dispozici žádné termíny