
Via Ferrata: Lezení po Slánské hoře ve Slaném
Informace o kurzu / pobytu
„Úžasné věci v životě nejsou ty, které vlastníme, ale ty, které zažijeme.“
– Reinhold Messner
Už jste někdy zkoušeli turistiku? A co takhle přidat trochu adrenalinu? Lákají vás výšky, ale lezení po skalách vám zatím přijde jako příliš velký krok?
Zkuste si s eXeX zdolat zajištěnou cestu – via ferratu na Slánské hoře ve Slaném. Čeká vás dobrodružství na pevném čedičovém podkladu a na výběr máte rovnou 7 různě náročných tras – od mírné obtížnosti B/C až po výzvu pro zkušenější D/E.
Jak to celé probíhá?
Na začátku
Setkáme se na domluveném místě a přesuneme se pod skálu, kde vše začne.
Získáte teoretické i praktické základy – naučíte se, jak si správně obléct celotělový úvazek, připojit tlumič pádu s pružnými smyčkami a karabinami, nasadit helmu a použít záchrannou karabinu.
Vše si důkladně vysvětlíme, vyzkoušíte si to pod vedením instruktora a dozvíte se, jak se bezpečně pohybovat na zajištěné cestě.
Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti – ferraty jsou vhodné pro úplné začátečníky i mírně pokročilé.
V průběhu výstupu
Nejprve společně zdoláme jednodušší trasu. Instruktor vás po celou dobu podporuje, usměrňuje vaše pohyby, dohlíží na správné používání výstroje a upozorňuje na možná rizika.
V případě potřeby vám osobně pomůže – ať už technicky, nebo psychicky. Celý kurz probíhá formou zážitkové pedagogiky, která podporuje učení skrze vlastní prožitek.
Na vrcholu vás odmění nejen skvělý pocit, ale i nádherný výhled na okolní krajinu ze Slánské hory. Poté sejdeme dolů a vyzkoušíme si náročnější cestu – tentokrát už s větší jistotou a praktickými zkušenostmi.
V bezpečných chvílích vám instruktor pořídí fotografie na památku.
Na závěr
Zhodnotíme společně celý zážitek – vrátíme se k důležitým okamžikům výstupu, podíváme se, co vás nejvíc posunulo, a pomocí zpětné vazby si upevníme získané dovednosti.
Sejdeme zpět k výchozímu místu a předáme vám informace o fotografiích i dalších nabízených kurzech.
Počasí a podmínky
V případě nepříznivé předpovědi vám dáme vědět už večer před kurzem, finální rozhodnutí o konání pak padá kolem 6:00 ráno v den akce.
Dobrou zprávou je, že díky tvrdému čediči, po kterém se leze, je možné ferratu absolvovat i po dešti – kurz tedy není tak náročný na ideální počasí.
Výzbroj, kterou od nás dostanete:
Celotělový úvazek
Ferratový set (tlumič pádu, pružné smyčky, zesílené karabiny)
Záchranná karabina
Helma
👉 Rukavice si, z hygienických důvodů, prosím přineste vlastní (lze u nás zakoupit).
Vybavení (výzbroj), které můžete koupit:
Celotělový úvazek (Ronda – Rock Empire) bude inovován
Ferratový set (Dynatwist – Rock Empire)
Helma (podle nabídky Mammut, Petzl, a jiné firmy)
Rukavice (Poledník, Rock Empire)
Na dotaz na info@exex.cz vám pošleme cenovou nabídku od eXeX.
Výstroj na sebe s sebou:
Vezměte si podle počasí teplo x zima pohodlné věci. V teple lepší kalhoty pod kolena kvůli odření kolen. Na nohy pevnější boty, ale zase ne moc pevnou podrážku, ať máte větší cit s používáním stupů na skále. Rukavice je to šetrnější na ruce, při držení kovového lana.
Jednotlivce, zařadíme do skupiny, kde potkáte mnoho nových přátel.
Kurz je vhodný i pro děti od 12 let (nebo po domluvě).
Pár zodpovězených otázek od Vás:
„Může dítě absolvovat kurz i bez nás“
Dítě může absolvovat kurz i bez Vaší přítomnosti. Je v blízkosti instruktora, pod jehož dohledem výstup absolvuje.
„Nenudí vás chodit dokola stále ty samé cesty?“
Pokaždé je to jiné, protože každá skupina, každý človíček je jiný a pokaždé se těším na novou skupinu, která je natěšená užít si nové zážitky. Nabíjí mě to!
Via Ferrata kurz (Slaný – Slánská hora) | Cena |
Tříhodinový/ 1 osobu | 1850 Kč |
Tříhodinový / 2 osoby | 2990 Kč |
Tříhodinový/ 3 osoby | 4299 Kč |
Tříhodinový/ 4 osoby | 4099 Kč |
Kdo již absolvoval s námi nějaký kurz, cenu pro 1 -4 osoby, bude mít úplně jinou výhodnější.
Pokud budete chtít individuální kurz, kde budete sami, je to s příplatkem 1000 Kč.
Místo setkání na parkovišti u Slánské hory, Slaný
(mapy.cz):
Místo setkání na parkovišti u Slánské hory, Slaný (googlemaps.cz):
Potíže s rezervací nebo domluvou termínu?
Nepřišlo vám potvrzení rezervace?
Nevytvářejte novou rezervaci. Stačí přeposlat původní e-mail na info@exex.cz a my to prověříme.Nepíše vám instruktor večer před kurzem?
Ozvěte se nám co nejdříve na info@exex.cz, abychom mohli vše včas doladit.Nenašli jste vyhovující termín?
Napište nám na info@exex.cz pár termínů, které by se vám hodily. Vaši zprávu předáme přímo průvodci a společně najdeme vhodný termín.