EXEX

Seznamovací lezecký kurz (Labské pískovce)

Informace o kurzu / pobytu

„(…) Hory nejsou nic zlého ani dobrého, nejsou mými nepřáteli ani přáteli; prostě jsou zde. A přestože mohou v horách být bouře i laviny, nikdy nejsou zlomyslné.“

Reinhold Messner

Turistiku jste již vyzkoušeli? Zajištěné cesty nuda? Chcete zkusit něco akčnějšího, lákají vás výšky, zkusíte vylézt na vrchol a slanit? Adrenalinový zážitek s krásnými výhledy v podobě dvouhodinového kurzu lezení v oblasti Labských pískovců bez nutnosti předchozích zkušeností.

Na začátku

Domluvíme si místo srazu. Seznámíme se s výzbrojí a dostaneme se do skal. Teoretickou i praktickou instruktáž provedeme na začátku pod stěnou. Všechny důležité vědomosti jak si nasadit lezecká sedací úvazek, ke kterému připevníme odsedávací smyčku s karabinou, jak správně usadit helmu a jak používat výzbroj se dozvíte a vyzkoušíte. Informace co k čemu slouží, jak se používá bude pro vás po školení samozřejmostí.  Jak se správně pohybovat po struktuře skály pomocí speciálních lezeckých bot si vyzkoušíte při boulderingu. Slanění a jištění si vyzkoušíte na zemi pod skálou. Naučíte se, uvázat si lano k sedacímu úvazku a další důležité uzle. Bezpečnost probereme opravdu důkladně. Lezení si užijí začátečníci i pokročilí. Není nutné mít předchozí zkušenosti s lezením.

V průběhu

Po jednotlivcích zdoláme první jednodušší cestu, po celou dobu se vám instruktor věnuje a upřesňuje vaše pohyby a jistí vás na laně. Upozorňuje vás na momenty, které by mohly být nebezpečné v chování i na skále. Až dolezete na vrchol, uděláme si společnou fotku a připravíme se na slanění dolů. Tímto způsobem vylezete několik cest až na vrchol, kde zase slaníte. Po několikerém dolezení na vrchol a slanění budete mít zažité všechny důležité vědomosti a lezení na skálu vám přijde jako jednoduché. Po celou dobu v bezpečných okamžicích vám instruktor udělá na památku fotografie.

Na konci

Ohlédneme se za jednotlivými výstupy a rozebereme okamžiky, které pro vás byly stěžejní, pomocí zpětné vazby, se k místům, kde jste si nebyli jistí, vrátíme. Na vrcholu vás navíc čekají krásné výhledů na Labské pískovce a okolí. Předáme si informace o fotografiích a dalších kurzech. Společně sejdeme k původnímu místu setkání.

Potřebné vybavení (výzbroj), které budete mít k dispozici:

Lezecký úvazek

Odsedávací smyčka s karabinou

Helma

Boty na lezení (lezečky) – většinou nepůjčujeme, jedině po domluvě.

 

Vybavení (výzbroj), které můžete koupit:

Lezecký úvazek (Rock Empire)

Smyčky, karabiny (Rock Empire)

Helma (Mammut, Petzl, a další podle aktuální nabídky)

Lezečky (Rock Empire)

Lano (Strike)

Expresní karabiny – set (Rock Empire)

Jistítko a slanítko Guard II (Rock Empire)

Na dotaz na info@exex.cz vám pošleme velmi výhodnou cenovou nabídku od eXeX.

Výstroj na sebe s sebou:

Vezměte si podle počasí teplo x zima pohodlné věci.  V teple lepší kalhoty pod kolena kvůli odření kolen. Na nohy boty (na pískovec s měkčí podrážkou), pokud se dohodneme na lezečkách tak jen cesta ke skalám.

 

Jednotlivce, zařadíme do skupiny, kde potkáte mnoho nových přátel.

Kurz je vhodný i pro děti od 6 let (nebo po domluvě).

Varianty v počtu osob:

Seznamovací lezecký kurz (Labské pískovce)Cena za osobu
Cena za 2 hod / 1 osobu  599 Kč
Cena za 2 hod / 2 osoby  1179 Kč
Cena za 2 hod / 3 osoby1699 Kč
Cena za 2 hod / 4 osoby1999 Kč
Cena za další 1 hod / osobu  200 Kč

Místo kde se setkáme (mapy.cz):

Místo kde se setkáme (googlemaps.cz):

Vypsané termíny

Prozatím není vypsaný termín. Máte o tento kurz zájem? Kontaktujte nás.

Rezervujte se včas

Nejsou k dispozici žádné termíny