EXEX

Via Ferrata pro začátečníky: parta i rodina (Hněvín v Mostě)

Informace o kurzu / pobytu

„Úžasné věci v životě jsou věci, které děláte, nikoli věci, které máte.“

Reinhold Messner

Turistiku jste již vyzkoušeli? Chcete zkusit něco akčnějšího, lákají vás výšky a netroufáte si na lezení po skále? Zkuste s eXeX zdolat ve skupině či rodinou s dětmi zajištěnou cestu – Via Ferratu na Hněvín v Mostě, která je z pevného materiálu znělce a nabízí dvě cesty obtížnosti A a B.

Na začátku

Domluvíme si místo srazu. Na místě se seznámíme s výzbrojí a přesuneme se méně než 5 min pochodem pod začátek cest. Teoretickou i praktickou instruktáž provedeme na začátku u cest. Všechny důležité vědomosti jak si nasadit celotělový sedací úvazek, ke kterému připevníme tlumič pádu s karabinami na pružných smyčkách, jak správně usadit helmu a kde je záchranná karabina se dozvíte a vyzkoušíte. Informace co k čemu slouží, jak se používá bude pro vás po školení samozřejmostí.  Jak se správně pohybovat na zajištěných cestách a bezpečnost probereme opravdu důkladně. Via Ferratu si užijí začátečníci i pokročilí. Není nutné mít předchozí zkušenosti se zajištěnými cestami.

V průběhu

Po úsecích zdoláme cestu, po celou dobu se vám instruktor věnuje a upřesňuje vaše pohyby a používání výzbroje. Upozorňuje vás na momenty, které by mohly být nebezpečné v chování i na skále. V případě nouze instruktor přileze k vám a pomůže s řešením dané situace. Vše probíhá na principu zážitkové pedagogiky. Poskytne fyzickou i psychologickou pomoc a bezpečně vás dovede až na vrchol. Cestou navštívíme jeskyni a vystoupáme na vrchol. Na vrcholu se pokocháte výhledem do okolí Mostu, popřípadě si prohlédneme hrad a navštívíme hvězdárnu. Po celou dobu v bezpečných okamžicích vám instruktor udělá na památku fotografie.

Na konci

Ohlédneme se za výstupem a rozebereme okamžiky, které pro vás byly stěžejní, pomocí zpětné vazby, se k místům, kde jste si nebyli jistí, vrátíme.  Užijeme si krásný den. Předáme si informace o fotografiích a dalších kurzech. Vrátíme se k původnímu místu setkání cca 10 minut.

Potřebné vybavení (výzbroj), které budete mít k dispozici:

Celotělový úvazek

Ferattový set – tlumič pádu, smyčky, ferratové zesílené karabiny, záchranná karabina

Helma

Rukavice z hygienických důvodů nepůjčujeme.


Vybavení (výzbroj), které můžete koupit:

Celotělový úvazek (Ronda – Rock Empire)

Ferratový set (Dynatwist – Rock Empire)

Helma (podle nabídky Mammut, Petzl, a jiné firmy)

Rukavice (Poledník, Rock Empire)

Na dotaz na info@exex.cz vám pošleme cenovou nabídku od eXeX.


Výstroj na sebe s sebou:

Vezměte si podle počasí teplo x zima pohodlné věci.  V teple lepší kalhoty pod kolena kvůli odření kolen. Na nohy pevnější boty, ale zase ne moc pevnou podrážku, ať máte větší cit s používáním stupů na skále. Rukavice je to šetrnější na ruce, při držení kovového lana.

 

Kurz je vhodný i pro děti od 6 let (nebo po domluvě).

Via Ferrata kurz (Most – Hněvín)Cena
Dvouhodinový / 1 osoba1350,-
Dvouhodinový / 2 osoby2500,-
Dvouhodinový / 3 osoby3700,-
Dvouhodinový / 4 osoby – skupina2399,- jedinečná nabídka pro rodiny, skupiny

(normálně 4900,-)

Dvouhodinový / 5 osob – skupina3599,- jedinečná nabídka pro rodiny, skupiny

(normálně 6000,-)

Místo kde se setkáme  (mapy.cz):

Místo kde se setkáme (googlemaps.cz):

Prosím někdy dochází k výpadkům rezervací, hlavně při souběhu zápisu na stejný termín, pokud vám nepřijde potvrzení, nedělejte novou rezervaci – přepošlete na info@exex.cz (dochází k falešným rezervacím) nebo i se vám neozve instruktor večer před kurzem, tak napište na info@exex.cz. Pokud nenajdete termín, napište pár termínů, které se vám hodí také na info@exex.cz, dostane se to k průvodci co tam lidi vodí a domluví se s vámi.

 

Vypsané termíny

Po 24.06.2024 17:00 - Po 24.06.2024 19:00
Hněvin v Mostě
Poslední 1 místo

Rezervujte se včas


Vyberte voucher a zadejte kód

Podmínky*Souhlasím s obchodními podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a zdravotními podmínkami.

Podmínky*Souhlasím s obchodními podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a zdravotními podmínkami.

Podmínky*Souhlasím s obchodními podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a zdravotními podmínkami.